اصول کار مشاور املاک حرفه ای

در این مقاله می خواهیم درباره اصول درست کار یک مشاور املاک حرفه ای توضیخاتی بدهیم.امیدوارم تجربیاتم ما چراغ راه برای مسیر شما دوست عزیز باشد.

هرشخصی در هر شغلی که وارد می شود قطعا باید اصول آن را آموخت و رعایت کرد که هم از شغلش درآمد خوبی کسب کند هم از آن لذت ببرد و بهترین نتایج را برای متقاضی به ارمغان آورد.

مشاور املاک همانطور که از نامش مشخص هست به کسی می گویند که مشورت و راهنمایی در جهت_خرید_فروش _رهن _اجاره و کلیه امور ملکی به متقاضی خود بدهد.

برای مشورت دادن باید خود مشاور به کار مسلط باشد.برای تسلط به کار خود باید دانش کار را بالا برد.

در اینجا می خواهیم توضیحاتی به شما بدهیم که بتوانید یک مشاور املاک حرفه ای و موفق باشید.

1_فایل یابی: اولین اصل کار یک مشاور فایل یابی روزانه می باشد مشاور املاک موفق موظف به بروزرسانی داشته های خود(فایل)می باشد.به زبان ساده تر شخصی که دارای مغازه در هر صنفی می باشد موظف به تامین جنس برای فروش به مشتریان خود می باشد و در صورت تکمیل نمودن نمی تواند باسخ گوی مشتریان باشد.

بس یکی از مهم ترین اصول کاری یک مشاور را می توان فایل یابی دانست که روش های متعددی دارد عنوان کرد.

2_کارشناسی:دومین اصل کار یک مشاور املاک کارشناسی واحدهای موجود در رنج کاری خود می باشد.کارشناسی از موقعیت ملک در محله، مشاعات ساختمان داخل واحد از جمله نقشه و متریال و حتی تصویرسازی ذهنی برای چیدمان  مناسب در منزل و از همه مهمتر وضعیت نسبی اسناد و احراز مالکیت فروشنده یا راهن را یک کارشناسی درست و اصولی می نامیم.درواقع یک مشاور املاک موظف به کارشناسی واحد قبل از ارایه به مشتری می باشد و در غیراینصورت به رسالت کار خود ضربه وارد کرده و از اعتبار خود در دید مشتریان کاسته و به مرور از گردانه ی مشاوین املاک حرقفه ای حذف می گردد.مشاور املاک نماینده مشتری خود می باشد.و مشتری توقع دیتاهای درست و دقیق از مشاور خود را دارد بس زمانی که کارشناسی درست صورت نگرفته باشد یک مشاور به چه صورت می تواند به مشتری مسیر درست را نشان دهد؟

3_آگهی:معرفی داشته های یک مشاور و تبلیغات یکی از اصولی می باشد که اگر با دانش مناسب صورت گیرد یک مشاور را در مسیر درست جهت کسب درآمد قرار می دهد بس از فایل یابی و کارشناسی واحد آگهی با عکس های واقعی و متن مناسب باعث دیده شدن یک مشاور توسط مشتری می شود.به قول معروف تبلیغات هزینه نمی باشد و یک سرمایه گذاری جهت اخذ درآمد مناسب برای یک مشاور املاک می باشد.

در آگهی نه اغراق کنیم نه کم کاری متن به اندازه و مناسب باعث دیده شدن آگهی یک مشاور املاک برای مشتری می شود.بس از ارایه آگهی در بسترهای مناسب باسخگویی آن نیز مهم می باشد در هر شرایطی مشاور املاک موظف به باسخگویی تلفن خود می باشد.جذب از طریق تماس مشتری کار سختی نیست زمانی که دو اصل قبل یعنی فایل یابی و کارشناسی به درستی انجام شده باشد.

4_سرویس :یکی دیگر از اصول کار یک مشاور املاک حرفه ای نحوه سرویس دهی به مشتری می باشد یک سرویس دهی درست از همان ابتدا ی مسیر باید اصولی صورت گیرد. قبل از بازدید دادن فایل به مشتری بزرگ نمایی برای مشتری با ارایه کلمات اغراق آمیز بزرگترین اشتباه یک مشاور می باشد قطعا فایلی که برای ارایه به مشتری انتخاب شده از دید یک مشاور بهترین و مناسب ترین فایل طبق بودجه ایشان می باشد ولی سلیقه و دید هر شخص درباره ملک مورد نظر متفاوت با شخص دیگری است بس اجازه بدهیم که از ملک بازدید صورت گیرد و بس از آن درباره ی حسن و ضعف آن با مشتری با صداقت کامل صحبت کنیم قرار نیست یک ملک صد در صد سلایق مشتری را تامین کند.ارایه یک سرویس مناسب یکی از اصول کلیدی برای هر مشاور املاک موفق محسوب می شود.

5_پیگیری:تمام کارهای صورت گرفته از سوی مشاور املاک با این اصل تکمیل می شود پیگیری هر مشتری زمان مشخص دارد اکثر اوقات فشار به مشتری جهت زمان جلسه باعث دوری مشتری از شما می شود به اندازه به مشتری فرصت فکر کردن بدهید کار شما روی اصول جلو رفته و قطعا با یک پیگیری مناسب به نتیجه لازم خواهید رسید در زمان های مختلف با مشتری تعامل داشته باشید پیگیری گاهی حضوری گاهی تلفنی صورت می گیرد متاسفانه دیده شده مشاوری که همه ی اصول را رعایت کرده با پیگیری ضعیف مشتری خود را از دست داده است بنابراین اصل پیگیری در کنار اصول دیگر یکی از مهمترین اصول کار یک مشاور املاک حرفه ای می باشد.

همان طور که متوجه شدید در کار یک مشاور املاک هرکدام از این اصول رعایت نشود یک تکه از زنجیر ناقص و قطعا به نتیجه مناسبی نخواهد داشت در انتها باید گفت شغل مشاور املاک یکی از مشاغلی می باشد که از دید اشخاص شاید ساده به نظر بیاید ولی رعایت همین اصول باعث می شود که یک معامله به نحو درست و اصولی صورت گیرد.

هر کدام از این اصول برای اجرای درست روش مخصوص خود را دارد که در املاک بزرگ بونک توسط مدرسین و سربرستان با آموزش درست و اصولی آماده خدمت گذاری به دوستانی که علاقه به یادگیری و استفاده از این شغل را دارند هستیم

امیدوارم  مطالب ارایه شده به شما دوست عزیز درکسب درآمد و لذت بردن از شغل خود کمک کرده باشد.

املاک بزرگ بونک خدمتگذار شما در امور ملکی

 

 

 

 

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه