به چه ملک هایی اکازیون می گویند؟

به زبان ساده “ملک اکازیون” یعنی ملک همه چیز تمام! یعنی از هر نظر ملک مناسب است و نسبت به املاک مشابه در منطقه قیمت پایین‌تر و امکانات بهتری دارد.

واژه “اکازیون” یا “occasion” به معنای دارای شرایط ویژه، استثنائی و خاص است.در واقع مشاورین املاک از واژه اکازیون جهت ترغیب مشتری خود استفاده می کنند.

ملک اکازیون؟

به خانه‌ای که نسبت به املاک مشابه، قیمت پایین‌تر و امکانات و شرایط بهتر و کامل‌تر داشته باشد، ملک اکازیون می‌گویند. وقتی مشاوری می‌گوید این ملک اکازیون است، یعنی نسبت به بودجه و شرایط خریدار، این خانه بهترین انتخاب نسبت به دیگر خانه‌ها است. البته همیشه هم این‌طور نیست که ملک از هر نظر اکازیون و ویژه باشد. قبل از هر اقدامی برای معامله باید تمام شرایط ملک را با دیگر املاک در منطقه، مقایسه کرد.

5مورد از مهم ترین شرایط یک ملک اکازیون 

مناسب بودن قیمت:زمانی که از خانه اکازیون صحبت می‌شود، یعنی قیمت خانه‌ در سطح قابل قبولی است و خانه‌های دیگری که امکانات مشابهی دارند، قیمت‌های بالاتری دارند.البته همیشه مناسب بودن قیمت نشانه اکازیون بودن آن خانه نیست مثلا خانه ای که در طبقه4 است جز ملک اکازیون محسوب نمی شود.

کیفیت بالای ساخت و ساز:منظور از اکازیون یعنی یک ملک با قیمت مناسب وهمراه با کیفیت خوب ساخت خانه  نمای زیبا و جذاب، طراحی پلان مناسب و خوش نقشه بودن، مصالح مرغوب به کار رفته در بنا و تقسیم‌بندی مفید فضا، از جمله مواردی هستند که در اکازیون بودن یک ملک نقش مهمی دارند.

مشاعات خانه:فضاهای مشترک بین همسایه ها از جمله آسانسور، لابی، حیاط، بام، پارکینگ و غیره را شامل می شود یک ملک اکازیون باید مشاعتش دربهترین حالت ممکن قرار داشته باشد تا افراد ساکن در ساختمان بتوانند بهترین بهره‌وری را از آن‌ها داشته باشند.

شرایط مناسب برای پرداخت:یکی از مهم‌ترین عوامل در سرانجام رساندن معامله ملک، انعطاف فروشنده در شرایط دریافت مبلغ معامله است. دریافت مبلغ به صورت اقساطی، معاوضه یا از طریق وام‌ می‌تواند شرایط مطلوب‌تری برای خریدار باشند.

موقعیت ملک:تراکم جمعیتی پایین، امکانات و خدمات رفاهی و تفریحی مناسب نسبت به جمعیت منطقه و بکر بودن منطقه، از جمله فاکتورهای مهم در یک ملک اکازیون است.

توجه داشته باشید!

استفاده از اصطلاح اکازیون به قصدسودجویی بسیار رایج است.توجه داشته باشید که افراد سوجوی ملک های معمولی و نه چندان عالی را بعنوان ملک اکازیون به شما نفروشند.

خوشحال میشیم نظرات و سوالات خود را در بخش نظرسنجی سایت زیر همین مقاله برای ما بنویسید.

املاک بزرگ پونک آماده معرفی ملکهای اکازیون به شما مشتریان عزیز میباشد

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه