نحوه اخذ وام مسکن

شرایط اولیه دریافت وام مسکن

برای دریافت وام مسکن باید مبلغ درآمد خالص شما در فیش حقوقی باید به اندازه‌ای باشد که بانک مطمئن شود شما توانایی بازپرداخت اقساط را دارید همچنین در حال حاضر تنها افرادی می توانند این وام را دریافت کنند که قبلا اینکار را نکرده باشند برای بار دوم یا چندم از این وام بهره ببرند حتما باید از طریق خرید اوراق برای دریافت وام خرید مسکن اقدام کنند.از تاریخ جواز خانه‌ای که متقاضی برای خرید انتخاب کرده است کمتر از 15 سال گذشته باشد و ارزش ریالی ملک به اندازه هشتاد درصد از مبلغ وام باشد.

 

اشاره به 8مورد از مهم ترین مدارک لازم:

1.اوراق حق تقدم

2.اصل و کپی مبایعه نامه همراه با کد رهگیری

3.اصل و کپی مدارک ملک مورد معامله

4. اصل و کپی تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی خریدار

5. گواهی اشتغال متقاضی تسهیلات

6.افتتاح حساب قرض‌الحسنه به نام خریدار

7.اصل و کپی تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی خریدار

8. اصل و کپی صورت‌مجلس تفکیکی

نکته قابل توجه خریدار یا خریداران باید حتما جهت دریافت تسهیلات خودشان به دفترخانه مراجعه کنند و نمی‌توانند برای روز تشکیل پرونده وکیل اختیار کنند. در واقع حضور فروشنده و خریدار در ساعت تشکیل پرونده الزامی است.

چه اوراقی امکان دریافت وام مسکن را فراهم می آورد؟

اوراق حق تقدم تسه به شما این امکان را می دهد که در صورت واجد شرایط نبودن هم بتوانید با خرید آن‌ها در واقع شما حق تقدم دریافت تسهیلات مسکن را خریداری کرده و بدون نوبت می‌توانید وام خود را دریافت کنید.

ارزش هر برگ از این اوراق مسکن 500 هزار تومان است و قیمت هر برگ از آن‌ها به صورت روزانه تغییر می‌کند که معمولا بین 8 تا 10درصد ارزش آن است.

افزایش سقف وام مسکن از محل اوراق

شورای پول و اعتبار مصوب کرد وام مسکنی که از محل خرید این اوراق قابل دریافت است، تا سقف 200 میلیون تومان برای زوجین در شهر تهران قابل افزایش است  همچنین وام جعاله (تعمیرات مسکن) هم به رقم 40 میلیون تومان افزای یافت که اوراق آن هم قابل خریداری است.

رقم وام مسکن از محل اوراق در شهرهای مرکز استان و جمعیت بالای 200 هزار نفر، برای زوجین 160 میلیون تومان و در سایر شهرها 120 میلیون تومان است.

اوراق مسکن بانک مسکن در فرابورس منتشر می‌شوند و امکان خرید آن‌ها در کارگزاری‌های بورس و شعب بانک مسکن فراهم است.

 

 

 

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه