10 اصل کلیدی در خرید خانه

اگر می خواهید! با یک انتخاب هوشمندانه در بلند مدت احساس رضایت و ارامش داشته باشید حتما به اصول زیر توجه داشته باشید.

 

قبل از اشاره به 10 اصل کلیدی:

یکی از مهم ترین اصول خرید خانه آپارتمانی و یا خانه ویلایی توجه به موقعیت مکانی آن خانه می باشد و محله نقش کلیدی در انتخاب بهترین خانه می تواند داشته باشد.در ادامه مطلب به اصول کلیدی اشاره خواهیم کرد:

1_ساکنین:

همسایه‌ی خوب و بی‌حاشیه از مهم‌ترین موارد قواعد خرید خانه باشد. حین بازدید از ملک در این مورد تحقیق کنید. اینکه ببینیم خانه در کدام محله قرار دارد کافی نیست. باید همسایه‌های اطراف یک خانه ویلایی یا ساکن در آپارتمان زمان بازدید ساختمان را در نظر داشت. بازدید از ملک در دفعات زیاد می تواند به انتخاب بهتر شما کمک کند.اگر خانه مورد نظر آپارتمانی باشد، حین بازدید از ملک به تمیز بودن راهروها و میزان سر و صدای موجود در ساختمان توجه کنید

2_بررسی رفاه و آرامش منطقه:

توجه به میزان شلوغی خیابان، محله، کوچه و ساختمان هنگام بازدید از ملک بسیار مهم است.بعضی از ساختمان ها را مشاهده می کنید که با وجود دسترسی آسان به  مدارس، بیمارستان‌ها، ساختمان‌های دولتی و مراکز تجاری بدلیل سلب آرامش طرفدار کمتری دارد. همچنین قبل از انتخاب یک خانه تعداد واحد های موجود در ساختمان و همچنین تعداد واحدهای هر طبقه به طور کلی بررسی کیند.

 

 

3_جای پارک خودرو:

یکی از مزیت های مهم هر ساختمان داشتن پارکینگ اختصاصی مختص واحد شما و همچنین داشتن جای پارک اضافی برای مهمان می باشد دومین مزیت مسقف بودن پارکینگ است زیرا پارکینگ مسقف به دلیل حفظ خودروی شما از آفتاب، باران یا برف ارجحیت دارد‌.سومین مزیت داشتن شیب ورودی مناسب (هرچه شیب کمتر آن پارکینگ اصولی تر می باشد.) قبل از خرید قطعی خانه تکلیف پارکینگ واحد خود را مشخص کنید.

4_ایمنی ساختمان:

در ابتدا اطلاعات مربوط به ساخت ساختمان را از یه کارشناس خبره مطلع شوید.سپس با بررسی نقشه ساختمان، بررسی کیفیت ساخت، ستون‌های واحد‌های مسکونی و ستون‌های پارکینگ از میزان ایمن بودن ساختمان در مقابل حوادثی مانند زلزله تا حدودی مطمئن شوید.ایمن بودن ساختمان در برابر حوادث طبیعی مثل زلزله یکی از اصول مهم انتخاب معقول برای خرید یک خانه می باشد.

 

5_حریم خصوصی:

عایق بودن صدا و استفاده از پنجره‌های دوجداره همچنین مشرف نبودن پنجره ها و درهای ورودی می تواند در حفظ حریم شخصی شما تاثیرگذار باشد.

6:داشتن نور کافی:

نور کافی در درون خانه قطعا تاثیر مثبتی در روحیه افراد دارد و هم از نظر زیبایی و مصرف کمتر برق می تواند مفید باشد برای همین خانه ای را که انتخاب می کنید در دو نوبت یک بار در ظهر و بار دیگر در غروب بازدید کنید.بترتیب خانه های جنوبی و سپس شمالی بیشترین نورگیری را دارند.

7_سرمایش و گرمایش واحد:

بررسی کامل سیستم های سرمایشی و گرمایشی از نظر سالم بودن آن ها و تعرفه برقی ساختمان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. نامناسب بودن این دو سیستم علاوه بر آزارهایی که در فصول سرد و گرم برای شما دارد، هزینه‌های بالایی را روی دست شما می‌گذارد.

 

8_فاصله واحد ها:

مناسب بودن فاصله واحد های آپارتمان در هر طبقه و همچنین مساحت هر طبقه از یکطرف و از طرف دیگر تعداد واحدهای کمتر مساوی است با سر و صدا و خرابی کمتر و بهداشت محیطی بیشتر در نتیجه تعداد طبقات آپارتمان و واحدهای هر طبقه در تامین آرامش ساختمان بسیار حایز اهمیت است.

9_شرایط پرداخت شارژ:

مبلغ شارژ ماهیانه باید با نیازها و مخارج ساختمان، ساکنین و شما هماهنگی داشته باشد و هر چه شارژ ماهیانه کمتر باشد یک مزیت محسوب می شود.

10_دسترسی آسان به مراکز رفاهی و وسایل حمل و نقل عمومی:

هنگام بازدید از ملک و در حال گذر از محله، به داشتن یک سری از امکانات رفاهی از جمله:نانوایی -سوپرمارکت و میوه فروشی همچنین  قابلیت دسترسی به درمانگاه‌ و مواردی از این دست دقت داشته باشید چرا که در بلند مدت تاثیر زیادی روی رضایت شما از محل زندگی‌تان خواهد داشت.

 

 

نتیجه گیری کلی: 

گاهی اوقات پیدا کردن خانه مناسبتان ممکن است هفته ها و شاید ماه ها طول بکشد اما نارضایتی و  دقت نکردن به قواعد خرید خانه نه تنها می‌تواند باعث پشیمانی و حس منفی شما شود، بلکه ممکن است ضرر سنگینی برای شما داشته باشد. پس :در حد امکان با همسایه های ساختمان آشنا شوید.خانه ایده آل خود را در مراکز پر رفت و آمد و اداری و تجاری انتخاب نکنید.قبل از خرید خانه حتما اطلاعات کافی داشته باشید در غیراینصورت  حتما یک نفر آشنا به بازار ملک را با خود همراه ببرید و همچنین در هنگام بازدید از خانه ها یک لیست از موارد مهم و قابل بررسی داشته باشید تا در صورت فراموشی به مشکل برنخورید.

 

امیدواریم مطالب ذکر شده شما را در پیدا کردن خانه ایده آلتان راهنمایی دهد.لطفا نظرات خود را زیر این پست بنویسید.

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه